Kosmosfera

Jak cię widzą, tak cię kupią, czyli na co komu plakat?

Plakaty reklamowe wciąż są jedną z bardziej skutecznych form reklamy outdoorowej. Przede wszystkim cechuje je niska cena i wysoka skuteczność w docieraniu do masowych odbiorców. Dzięki zastosowaniu atrakcyjnych, przejrzystych grafik, z daleka nie trzeba nawet widzieć całego tekstu na plakacie, aby zrozumieć jego przekaz.

Specjaliści od reklamy są zgodni, że większy format plakatu to większa szansa na zdobycie uwagi potencjalnych odbiorców. Odpowiedni projekt i sprawna realizacja, harmonijnie łącząca treść i obraz, dobrze rozplanowane pod względem wizualnym, sprawiają, że więcej osób poświęci plakatowi kilka chwil. Znacznie zwiększa to szansę na zapamiętanie reklamy i buduje świadomość marki nawet wśród odbiorców, którzy nie są aktualnie zainteresowani danym produktem. Gdy w przyszłości będą go potrzebować, szansa, że wybiorą markę zapamiętaną z plakatu wciąż będzie spora. Dzieje się tak, ponieważ mamy zaufanie do tego, co znamy – nawet jeśli nasza wiedza ogranicza się do tej z materiałów reklamowych, to wciąż poziom zaufania będzie wyższy niż wobec firmy, o której nigdy nie słyszeliśmy.

Dobrze zaprojektowany plakat nie powinien zawierać nadmiaru treści, a jedynie najbardziej niezbędny przekaz. Nazwa i logo firmy, jej adres internetowy, nazwa produktu, hasło reklamowe i grafika – to podstawowe informacje, które muszą znaleźć się na plakacie. Po więcej informacji zainteresowany klient może sięgnąć później, celem plakatu nie jest sprzedanie towaru, a poinformowanie o jego istnieniu.

Jest to niestety sposób reklamy mało odporny na warunki atmosferyczne – dotyczy to tanich plakatów, nieco droższe, laminowane, są znacznie bardziej odporne, dlatego nie muszą być osłonięte przed wiatrem i deszczem.

Widoczność plakatów znacznie poprawia ich duży format, a także podświetlanie. Odpowiednio zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych i dobrze wyeksponowany plakat będzie skutecznym środkiem reklamy, który dotrze do szerokiego grona odbiorców.

plakaty

plakat

plakat

Zostaw komentarz