Kosmosfera

Jak rozpoznać solidne opakowanie kartonowe?

Pomimo tego, że opakowania kartonowe są traktowane jako jedne z najbardziej solidnych, pomiędzy poszczególnymi ich rodzajami, mogą występować w tym kontekście, bardzo duże różnice. Jest wiele czynników, które wpływają z pewnością na wytrzymałość kartonowego pudełka. Można do nich zaliczyć stosowany w nim sposób składania, ale przede wszystkim – grubość, oraz rodzaj tektury wykorzystanej do jego produkcji.

Cechy dobrych opakowań kartonowych

Z całą pewnością w szczególności ten ostatni wymieniony czynnik, okazuje się mieć zdecydowanie największe znaczenie. Obecnie, do tworzenia opakowań z kartonu, wykorzystywana jest przede wszystkim tektura falista. Dzięki temu, ze jej wnętrze jest wypełnione w znacznej części powietrzem, okazuje się być ona w stanie doskonale chronić przewożony w takim opakowaniu kartonowym przedmiot, przed różnego rodzaju, potencjalnie szkodliwymi czynnikami. Do nich z pewnością można zaliczyć wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogą bezpośrednio wynikać z przypadkowego upuszczenia paczki w trakcie jej sortowania. Powoduje to, że tak wykonany karton na zamówienie, okazuje się być najlepszym wyborem nawet do pakowania tych najbardziej wrażliwych rodzajów produktów. Sama jakość tektury nie wystarczy, kiedy to wyróżnia się ona zbyt małą grubością.

Chociaż powszechnie w użytku są opakowania kartonowe oparte o trzy warstwy zastosowanego kartonu, okazują się być one zdecydowanie zbyt mało wytrzymałe aby pozwalać na przykład na przewożenie bardzo ciężkich przedmiotów. Aby uchronić się przed rozklejeniem czy też rozpadnięciem kartonowego pudełka, do bardzo ciężkich przedmiotów, należy wykorzystywać te pudełka, które wykonane zostały z pięciu, albo nawet i siedmiu odrębnych warstw kartonu. Istotny jest również sposób składania kartonowego opakowania. Nie zaleca się raczej wykorzystywania tych, które trzeba wcześniej samodzielnie kleić z różnego rodzaju tekturowych elementów. Miejsca klejenia takiego pudełka, będą bowiem najsłabszym punktem całego opakowania, które będą najbardziej podatne na uszkodzenia. Opakowania które zostały wykonane z kartonu, z pewnością cenione są przede wszystkim za ich znacznie zwiększona wytrzymałość. Da się ją dosyć łatwo rozpoznać, na podstawie takich parametrów tych opakowań, jak rodzaj zastosowanej do ich produkcji tektury, czy też jej grubość. Parametry te, powinny być każdorazowo dostosowane przede wszystkim do specyfiki towaru, który ma zostać w takim właśnie opakowaniu, transportowany. Istotną rolę wydaje się również pełnić w tym kontekście, konstrukcja opakowania, przede wszystkim sposób jego złożenia.

Zapraszamy na www.twojeopakowanie.pl po solidne kartony na zamówienie.