Kosmosfera

Jakie gadżety reklamowe produkuje się dla dzieci?

Gadżety reklamowe produkowane dla dzieci nierzadko niczym nie różnią się od tych, które teoretycznie przeznacza się dla dorosłych: długopisów, notesów, breloków, czapek, koszulek, balonów z nadrukiem czy smyczy. Można jednak wśród nich znaleźć typowo dziecięce przedmioty, takie jak kredki, skarbonki, zabawki, w tym maskotki, gry, karty do gier, jo-jo, skakanki, farby, zestawy szkolnych przyborów, klocki, puzzle…

Gadżety dla dzieci są mniej przydatne na co dzień, bardziej nastawione na rozrywkę, a przy tym również bardziej kolorowe. Niekoniecznie rozdawane są przez firmy związane z produkcją towarów dla dzieci – zdarza się, że firmy próbują budować świadomość marki w dzieciach, tak aby „wychować” sobie przyszłe pokolenie klientów. W niektórych przypadkach chodzi również o wykorzystanie siły przebicia dzieci. Chociaż mogą one nie wiedzieć, który towar naprawdę jest lepszy od drugiego, to w czasie zakupów będą przekonywać rodziców do tego, co już znają.
Dodatkowo sam widok gadżetu z jakimś logo w dłoniach szczęśliwego dziecka wywoła w rodzicach pozytywne skojarzenia związane z konkretną marką.

 kredki

smycz z logo

Zostaw komentarz