Kosmosfera

Bluza Adidas

Jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie – Adidas

Rozwój technologii, wzrost produkcji masowej i globalizacja sprawiły, że wiele firm, które startowały na początku zeszłego stulecia jako jednoosobowe przedsiębiorstwa dziś jest czołowymi graczami na rynku w swoich branżach.

Bluzy Adidas są popularne

Bluza AdidasNiektórzy producenci opon startowali jako producenci gumiaków, twórcy konsoli od sprzedaży talii kart, gigant na rynku elektroniki sprzedawał kiedyś makaron, pieczywo i polisy ubezpieczeniowe, a inny – obuwie gumowe, papier, i kable. W takim zestawieniu firma znana obecnie jako jedna z większych firm odzieżowych na świecie oraz producent obuwia sportowego, zaczynająca karierę od sprzedaży butów, wypada ze swoją historią raczej blado. Nie znaczy to jednak, że historia marki Adidas jest nudna! Zanim w jej asortymencie pojawiły się sportowe koszulki, spódnice, bluzy czy spodenki, Adidas tworzył przede wszystkim obuwie dla sportowców. To z niego korzystali jedni z najbardziej popularnych sportowców stulecia, na przykład olimpijczycy w latach 20. i 30. XX wieku, dzięki którym marka zyskała popularność. Wystarczyło zdjęcie czy informacja w radiu albo gazecie, żeby Adidas zyskał nowych klientów. Nazwa firmy nie istniała od razu, pojawiła się dopiero w roku 1948 i pochodzi od imienia i nazwiska założyciela firmy – Adolfa Dasslera, nazywanego Adim.

Bluza AdidasSzeroko rozpoznawalne logo złożone z trzech pasków wzięło się od sposobu wzmacniania obuwia, popularnego w początkach działalności firmy. Wykorzystywano do tego właśnie trzy paski materiału, dzięki którym buty wolniej się niszczyły. Technologia się zmieniła, ale paski Adidasa pozostały. Z czasem, kiedy firma zyskała szeroką rozpoznawalność, wzrosło też zapotrzebowanie na odzież sportową. Ten styl odpowiada nie tylko sportowcom, ale jest dobry także na co dzień, zapewnia komfort i swobodę ruchu. Dlatego firma zaczęła wprowadzać także różne rodzaje odzieży z charakterystycznym logo na przodzie. Koszulka, spodenki czy bluza Adidas to rzeczy, jakie można znaleźć w bardzo wielu szafach. Trudno spotkać kogoś, kto nie kojarzyłby tej marki, choć znajomość jej historii nie jest już rzeczą tak powszechną. Dla wielu osób, które regularnie ćwiczą i trenują Adidas to podstawa. Nie chodzi tylko o tradycję, ale też krój i sposób projektowania ubrań, które odpowiadają potrzebom konsumentów.

Są też dobre dla tych, którzy są po prostu fanami marki i chcą nosić ubrania z logo Adidasa na co dzień. Mają szeroki wybór i mogą się ubrać właściwie od stóp do głów, dzięki takim dodatkom jak markowe skarpetki, czapki i czapeczki, paski czy plecaki.