Kosmosfera

druk wielkoformatowy

Na czym polega technologia druku wielkoformatowego?

Drukowanie różnorodnych materiałów w obecnych czasach może przebiegać w bardzo zróżnicowany sposób. Ma wpływ na to stale rozwijająca się technologia. Jedną z popularniejszych metod jest stosowanie rodzaju druku, jakim jest jest druk wielkoformatowy. Zazwyczaj wykonuje się go na banerach, papierze różnej tekstury lub folii.

Druk wielkoformatowy wykonany cyfrowo

druk wielkoformatowyWarto wiedzieć, że za druk formatowy możemy uznać nie tylko wielkie bilbordy, które pojawiają się w niemal każdym mieście. Druk wielkoformatowy w Toruniu specjalizuje się w wykonywaniu wysokiej jakości materiałów na roll upach, które są często wykorzystywane przez przedsiębiorców, uczelnie wyższe, czy różne instytucje. Drukowanie wielkich formatów opiera się także metodzie uznawanej za bezstykową. Przede wszystkim, powszechna cyfryzacja druku, daje niemalże nieskończone możliwości związane z rozdzielczością wielkich formatów. Poza tym, warto wspomnieć, że technologia cyfrowa to także pominięcie wielu czasochłonnych czynności. Można także napotkać liczne informacje, które mówią o najczęściej wybieranych przez klientów rozwiązaniach. Wybierane są bardzo często materiały służące za bilbordy o rozmiarach 12 metrów sześciennych. Rozmiar jest przede wszystkim związany z wymaganiami, jakimi jest obwarowana przestrzeń publiczna.

druk wielkoformatowyWarto wiedzieć, iż sama technologia druku wielkoformatowego dzieli się najczęściej na solwentowy, termotransferowy oraz wykorzystujący technologię ultrafioletową. Pierwszy rodzaj jest najpopularniejszy z racji tego, że cechuje się bardzo szybką metodą wykonania konkretnego materiału. Opiera się on na takiej samej opcji, jaką dają szeroko znane drukarki wykorzystujące atrament. Jakość wykonania jest jednak znacznie większa, niż w przypadku standardowych drukarek. Ma na to wpływ użycie specjalistycznych środków chemicznych, jakie wchodzą w skład atramentów, czy farb. Na szybkość wykonania usługi druku wielkoformatowego ma wpływ także zastosowanie profesjonalnych stołów grzewczych. Sama technika wykonania jest o tyle istotna, że pozwala na długotrwałe utrzymanie wysokiej jakości na cały czas ekspozycji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to szczególnie istotne w przypadku bilbordów czy roll upów. Metoda bezstykowa, która jest wykorzystywana przy druku wielkoformatowym, posiada jeszcze jedną, kluczową wartość.

Przede wszystkim, ze względu na nikłą ilość wykorzystywanych urządzeń, istnieje mniejsze ryzyko usterek. Jest to bardzo istotne w dużych drukarniach, gdzie występują liczne zamówienia skumulowane w krótkim czasie, gdzie nie ma możliwości chwilowego przerwania prac na rzecz konserwacji maszyn.