Kosmosfera

Najtańsze drukowanie ulotek

Ulotki są popularną formą reklamy dla małych i średnich firm, szczególnie dla tych, które działają głównie na rynku lokalnym, co wynika ze specyfiki ich działalności. Mogą być to np. kawiarnie, pizzerie, biura tłumaczeń czy szkoły języków obcych. Dla takich małych firm szczególnie ważne jest dotarcie do jak największego grona klientów, czemu sprzyjają informacje w lokalnych mediach, plakaty i ulotki.

W przypadku ulotek dobrym sposobem jest drukowanie ich samodzielnie, ponieważ zlecanie tego drukarniom staje się opłacalne dopiero przy nakładzie 500-1000 egzemplarzy, a dla małych firm zwykle to za dużo. Bardziej istotne może być informowanie o aktualnych promocjach czy nowych produktach oraz dołączanie kuponów rabatowych, co znacznie zwiększa szanse, że ulotka nie trafi do kosza.

Do wydruku ulotek polecane są drukarki laserowe, które zapewniają szybszą pracę, wyższą wydajność i lepszą jakość wydruku od drukarek atramentowych, m.in. dlatego, że zwykły tusz rozmaże się pod wpływem wilgoci, natomiast rezultat pracy drukarki laserowej jest wyraźnie trwalszy. Choć ceny drukarek laserowych wydają się wysokie w porównaniu z atramentowymi, to warto pamiętać, że jest to bardzo dobra inwestycja. Drukarka przyda się także do drukowania dokumentów związanych z działalnością firmy. Jeśli jednak ma być używana tylko sporadycznie, wciąż jest lepszym wyborem, ponieważ w rzadko używanej „atramentówce” tusz może zasychać, przez co będzie bezużyteczny. W przypadku drukarki laserowej podobnego problemu nie ma.
Niektórzy obawiają się zakupu drukarki laserowej ze względu na ceny tonerów. Niepotrzebnie: obecnie te ceny spadają, dlatego bez trudu można kupić oryginalne tanie tonery oraz ich zamienniki i cieszyć się jakością i tempem wydruku.

Dobrej jakości drukarka pozwoli na wykonywanie wydruków wyglądających profesjonalnie – czarno-białych i kolorowych. Oznacza to, że otrzymuje się tanie ulotki w wysokiej jakości, mając przy tym nieustannie wpływ na wielkość nakładu i możliwość dodrukowania w razie potrzeby. Pozwala to na uniezależnienie się od pracy drukarni i ostatecznie na zmniejszenie kosztów.

drukowanie ulotki

Zostaw komentarz