Kosmosfera

panele LED

Programowanie paneli LED

Ostatnio na uczelnie zaczęliśmy budować układy z złożone z paneli LED. Początkowo oczywiście zaczyna się od zapalenia przynajmniej jednej diody. Jest to takie „hello world” programowania w tym stylu. Programować najlepiej w języku C, który jest językiem średniego poziomu i nadaje się i do programowania aplikacji i mikrokontrolerów.

Łatwe w konfiguracji panele LED

panele LEDZ bardziej złożonych układów najłatwiej zaprogramować taką tablice led, ponieważ tam, wystarczy odpowiednio połączyć ze sobą wszystkie diody, zebrać w jakąś tam grupę i nimi sterować, także reklama led oparta o tablice jest na prawdę łata. Oczywiście są jakieś ograniczenia, które przeszkadzają nam w pracy, jednak ogólnie rzecz biorąc takie panele led jesteśmy nawet w stanie podłączyć do internetu za pomocą protokołu Ethernet. Można spokojnie kupić w sklepach elektronicznych moduł Ethernet, dzięki czemu nawet wyświetlanie napisów z bazy danych nie powinno być problemem, szczególnie, gdy zbliżamy się do działu jakim są wyświetlacze led. Wiadome jest, że taki wyświetlacz działa inaczej niż choćby panele led, jednak też nie powinno być większego problemu z ostateczną konfiguracją tego. Dlaczego warto uczyć się tego? Ano ze względu właśnie na popyt tego typu rozwiązań. Po pierwsze da nam to możliwość lepszej optymalizacji kodu. Kod będzie lżejszy, dzięki czemu będzie szybciej działał, a jednocześnie będzie szybciej pobierał różne dane do wyświetlenia z baz danych. Co ogólnie powinno najbardziej nas zainteresować, ponieważ sami dobrze wiemy, że dobry kod, to taki, który działa stosunkowo szybko, nie zawiesza się itp. Sam wcześniej nie mogłem się wziąć za pisanie w tym języku, ponieważ jakoś nie mogłem złapać tego bakcyla, jednak teraz już wiem, że nie jest to takie straszne jak malują. Dlatego właśnie uważam,że źle zrobiłem, że nie zacząłem wcześniej się tego uczyć. Dzisiaj umiałbym dużo więcej, dzięki czemu mógłbym pracować w takim miejscu, gdzie rozwijał bym się, dawał sobie możliwość rozwoju, a to uważam za bardzo ważne, żeby młody człowiek rozwijał się ciągle, bez przerwy i był głodny rozwoju.

Głód rozwoju, to coś, co prowadzi nas do nowych technologii, do czegoś, co da nam nowe technologie. Gdyby ktoś nie wymyślił czegoś, czego dzisiaj używamy na codzie, to albo byłoby dużo później, albo mogłoby w ogóle nie działać, nie istnieć.