Kosmosfera

tworzenie aplikacji internetowych

Rodzaje aplikacji internetowych

Aplikacje internetowe są programami, które obsługuje przeglądarka internetowa. Z takich aplikacji można korzystać praktycznie wszędzie, gdzie tylko ma się dostęp do  internetu. 

tworzenie aplikacji internetowych

Tworzenie aplikacji na androida nie jest na pewno łatwym zadaniem i laicy by sobie z tym nie poradzili. Tworzone aplikacje internetowe mogą być:

  • dedykowane,
  • e – lerningowe,
  • B2B,
  • ERP,
  • CRM,
  • transakcyjne.

Aplikacje dedykowane są to aplikacje tworzone na specjalne zamówienie klienta. Taka aplikacja jest dostosowywana do potrzeb każdego klienta indywidualnie. Jeśli chodzi o aplikacje e -learningowe, to są to tworzenie aplikacji internetowychaplikacje wykorzystywane w nauce, które mają zwiększyć jej wydajność oraz efektywność. Taka aplikacja także pomaga w tworzeniu kursów, czy lekcji lub sprawdza postępy w nauce. Aplikacje typu B2B maja na celu polepszanie relacji biznesowych. Taka aplikacja internetowa wspiera przyjmowanie zamówień, tworzenie ofert lub płatności. Aplikacje typu ERP mają na celu zarządzanie organizacjami. Systemy ERP składają się bardzo często z kilku systemów niezależnych, które pełnia różne funkcje. Najczęściej aplikacja ERP jest stosowana w takich dziedzinach jak magazynowanie, zaopatrzenie, księgowaniem, finanse lub planowanie produkcji. Aplikacje CRM służą do zarządzania kontaktów z klientami. Aplikacje te bardzo często są wykorzystywane w takich dziedzinach jak handel, sprzedaż lub obsługa klienta. Aplikacje transakcyjne służą do obsługi klientów oraz dol przetwarzania składanych przez nich zamówień.

Dzięki aplikacji internetowej od ręki można znaleźć informacje o kliencie lub o usługach, czy produktach. Poza tym łatwiej jest kontrolować procesy w firmie. Jeśli jakaś firma korzysta, to na pewno podwyższa ona standard swoich usług oraz prestiż. Dzięki aplikacjom internetowym firma pokazuje, że najnowsze technologie nie są jej obce. Aplikacje internetowe na pewno przyspieszą wiele procesów, zaoszczędzą czas oraz pieniądze.

tworzenie aplikacji internetowych