Kosmosfera

wyrób pieczątek

Technologie wyrobu pieczątek

Wiele osób, które potrzebują własnej pieczątki, zastanawia się nad tym, ile potrwa jej wyrobienie. Nie wiedząc, w jaki sposób wykonuje się wzory na gumkach do pieczątek, myślą, że to zajmuje naprawdę dużo czasu. Tymczasem wyrób pieczątek w Łodzi trwa raptem kilkanaście minut – jeżeli akurat pracownicy są wolni i nie wykonują innych zajęć, mogą przystąpić do wyrobu pieczątki od razu po złożeniu zamówienia przez klienta.

Jak powstają pieczątki?

wyrób pieczątekKlient musi jedynie dostarczyć projekt pieczątki – najlepiej, żeby był to projekt komputerowy tekstu lub grafiki 1:1. Firmy produkujące pieczątki stosują do ich wyrobu różne techniki. Największą popularnością cieszy się technologia laserowa – jest ona nie tylko szybka, ale też precyzyjna. Wiązka lasera pozwala na wycięcie w gumie przygotowanego wcześniej projektu. Dzięki dokładności tej technologii, jaką oferuje polecany wyrób pieczątek z Łodzi, możemy liczyć na to, że projekt będzie idealnie odwzorowany. Inną techniką, o dłuższej tradycji, jest metoda polimerowa. Współcześnie jednak odchodzi się od niej z tego względu, że nie pozwala ona na wykonanie skomplikowanego loga. Kolejną metodą jest flash – tutaj gumka do pieczątki, która jest wrażliwa na podczerwień, zostaje umieszczona w maszynie błyskowej – tam pod wpływem naświetlenia uzyskujemy określony wzór. Zarówno technologia laserowa, jak i technologia flash stosowana do wyrobu pieczątek, ma swoje wady i zalety. Wśród zalet wymienia się przede wszystkim możliwość uzyskania naprawdę wyrazistego wzoru.

wyrób pieczątekPieczątki powstałe w tych technikach, są wydajne – producenci wskazują, że mogą one z powodzeniem sprawdzić się na nawet 50 tysiącach odbić. Po tym czasie konieczne jest wymienienie płytki tuszowej, jednak w nowoczesnych pieczątkach i to jest procesem nieskomplikowanym. Oprawy do takich pieczątek są proste konstrukcyjnie, ale przy tym cechują się zwiększoną wytrzymałością – nie ma obaw, że podczas użytkowania uszkodzimy któryś z elementów. W odróżnieniu od pieczątek polimerowych, tutaj nie ma konieczności odwracania mechanizmu odbijającego, co znacząco wpływa na komfort użytkowania pieczątki. Dzięki szybkiemu wyrobowi pieczątek za pomocą wspomnianych metod, w krótkim czasie możemy już stać się właścicielami własnej pieczątki i sygnować za jej pomocą ważne dokumenty.

Każdy producent pieczątek zapewnia też klientom dodatkowe akcesoria – na przykład pudełka kieszonkowe. Posiadają także tusze do specjalnych zastosowań – do znaczenia tkanin, metalu, a także tusze UV, dzięki którym odbicie widzialne jest tylko pod oświetleniem ultrafioletowym.