Kosmosfera

Times Square – reklamowe centrum świata

Mówiąc o marketingu i reklamach nie sposób nie wspomnieć o miejscu, które słynie z reklam i to one są jednym z głównych powodów, dla których zjeżdżają do niego turyści ze wszystkich zakątków kraju i świata. Co roku jest miejscem największego światowego Sylwestra. Mowa oczywiście o nowojorskim Times Square.

Times Square to plac na Manhattanie, leżący na skrzyżowaniu Broadwayu i Alei Siódmej. Rozciąga się od ulicy 42. do 47. Stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli nie tylko Nowego Jorku, ale i całych Stanów Zjednoczonych. Znajdują się przy nim hotele, siedziby firm związanych z mediami, bank, siedziby korporacji, słynne wieżowce. Times Square jednak najsilniej kojarzy się z licznymi reklamami świetlnymi, które stały się jego prawdziwą wizytówka i niezwykłą atrakcją turystyczną, doczekały się też swojej oficjalnej i odpowiedniej nazwy: spectaculars.

Spectaculars to liczne reklamy, ekrany i neony ogromnych rozmiarów, często świecące i ruchome, przykuwające uwagę odwiedzających – a tych bywa nawet ponad 130 milionów rocznie.

Times Square stał się bohaterem wielu scen w filmach, książkach i grach. Dla Polaków jednym z bardziej rozpoznawalnych filmów, których fragment toczy się na tym placu, jest Kevin sam w Nowym Jorku.

Osoby pragnące zobaczyć Times Square, a nie mające możliwości wyjechać do Nowego Jorku, mogą poobserwować słynny plac przez jedną z licznych kamer.

Times Square

Times Square

Times Square

Times Square

Times Square

Times Square

Times Square

Zostaw komentarz